Юные Спасатели

«Всем на свете людям ясно, что с огнем шутить опасно»

22.12.2019
развернуть

     В рамках месячника пожарной безопасности в ГУО «Учебно-педагогический комплекс Прусский детский сад – средняя школа» юные спасатели организовали театральную постановку «Всем на свете людям ясно, что с огнем шутить опасно». В ходе мероприятия присутствующие ребята 1,2,5,7,8  классов закрепили знания о причинах пожара, алгоритма действия при его возникновении.

свернуть

План работы отряда

02.09.2019
развернуть

План работы

атрада юных выратавальнікаў дзяржаўнай установы адукацыі “Вучэбна-педагагічны комплекс Прускі дзіцячы сад – сярэдняя школа”

на 2019/2020 навучальны год

 

п/п

Мерапрыемствы

Удзельнікі

Дата правядзення

Адказныя

1.

Збор атрада юных выратавальнікаў

8-10

Кожны месяц

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

2.

Удзел у рэспубліканскай акцыі “У цэнтры ўвагі – дзеці!”

1,2,5,7-10

Верасень

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

3.

Ролевая гульня “Пагаворым пра бяспеку”

1,2,5,7-10

Кастрычнік

Кл. кіраўнікі, члены атрада

4.

Удзел у мерапрыемствах, прысвечаных Дню састарэлых людзей

1,2,5,7-10

Кастрычнік

Кл. кіраўнікі, члены атрада

5.

Забаўляльная праграма «Добры і злы агеньчык»

Дзеці дашкольнай групы 

Кастрычнік

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

6.

Абнаўленне вугалка па пажарнай бяспецы

8-10

На працягу года

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

7.

Удзел у рэспубліканскай акцыі “Бяспечны Новы год”

1,2,5,7-10

Снежань

Кл. кіраўнікі, члены атрада

8.

Брэйн-рынг да Дня прафілактыкі траўматызму “Востраў бяспекі”.

1,2,5,7-10

Снежань

Кл. кіраўнікі, члены атрада

9.

Гульнявая праграма “Асцярожным будзь з агнём!”

Дзеці дашкольнай групы 

Снежань

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

10.

Удзел у мерапрыемствах, прысвечаных Дню выратавальніка, Дню пажарнай службы

1,2,5,7-10

Студзень, чэрвень

В.а. нам. дырэктара па ВР, кл. кіраўнікі, члены атрада

11.

Удзел у раённым этапе  агляда – конкурса дзіцячай творчасці “Выратавальнікі вачымі дзяцей” 12.

1,2,5,7-10

Студзень

В.а. нам. дырэктара па ВР, кл. кіраўнікі, члены атрада

12.

Гульня-падарожжа “Юны пажарны”

1,2

Студзень

Кл. кіраўнікі, члены атрада

13.

Віктарына “Не жартуй з агнём!”

1,2,5,7-10

Люты

Кл. кіраўнікі, члены атрада

14.

Удзел у рэспублікаскай акцыі “Дзень бяспекі. Увага ўсім!”

1,2,5,7-10

Сакавік

В.а. нам. дырэктара па ВР, кл. кіраўнікі, члены атрада

15.

Забаўляльная праграма “Раніцай, вечарам і днём асцярожны будзь з агнём”

Дзеці дашкольнай групы

Сакавік

Намеснік дырэктара па ВР, юныя выратавальнікі

16.

Удзел у конкурсе “Школа бяспекі”

1,2,5,7-10

Сакавік

В.а. нам. дырэктара па ВР, кл. кіраўнікі, члены атрада

17.

Конкурсна-гульнявая праграма  для дзяцей дашкольнай групы “Ведае кожны грамадзянін гэты нумар – 101”

Дзеці дашкольнай групы, 1 клас

Красавік

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

18.

Гадзіна разважанняў “Як папярэдзіць пажар?”

5,7

Красавік

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

19.

Гадзіна роздуму “Правілы паводзін пры стыхійных бедствах”

8,9

Красавік

В.а. нам. дырэктара па ВР, члены атрада

20.

Конкурсна-гульнявая праграма «З агнём не жартуюць»

1,2

Красавік

В.а. нам. дырэктара па ВР, кл. кіраўнікі, члены атрада

21.

Арганізацыя адпачынку і аздараўлення членаў атрада юных выратавальнікаў на базе аздараўленчага лагера

8-10

Ліпень

Нам. дырэктара па ВР, кіраўнік лагера

22.

Аказанне шэфскай дапамогі адзінокім састарэлым грамадзянам

8-10

На працягу года

Нам. дырэктара па ВР, кл. кіраўнікі, члены атрада

23.

Удзел і арганізацыя тэматычных тыдняў і школьных акцый, прысвечаных прафілактыцы дзіцячага траўматызму і прапагандзе здаровага ладу жыцця

1,2,5,7-10

На працягу года (па асобных планах)

Нам. дырэктара па ВР, члены атрада

24.

Удзел у мерапрыемствах, прысвечаных Міжнароднаму дню абароны дзяцей

1,2,5,7

Чэрвень

Кіраўнік лагера,  члены атрада

свернуть

Список членов отряда

02.09.2019
развернуть

Спіс членаў атрада юных выратавальнікаў

дзяржаўнай установы адукацыі “Вучэбна-педагагічны комплекс

 Прускі дзіцячы сад – сярэдняя школа”

на 2019/2020 навучальны год

 

  1. Братчэня Вольга
  2. Бандарэц Елізавета
  3. Канавалаў Уладзіслаў
  4. Кіслюк Галіна
  5. Лухвіч Юлія
  6. Малашук Яўгеній
  7. Рахоўскі Іван
  8. Рудзько Дзяніс
  9. Усік Мікалай
  10. Шумілава Зарына
свернуть